Posted by Ozan | Hayat & Kariyer

İster Endüstri 4.0, ister dijital çağ diyelim. Bizi çok farklı bir gelecek bekliyor. Ben bunu yaratıcılığın devrimi olarak görüyorum.

Yeni ürünler, hizmetler, içerikler ve eserler üretmek için giriş bariyeri tarihte hiç olmadığı kadar alçalmış durumda. Bununla birlikte hayal edebileceklerimiz ve gerçeğe dönüştürebileceklerimiz de artıyor.

Ancak işin böyle olumlu tarafları olmasına rağmen, harekete geçmek ve hata yapmaktan korkmadan üretmeye başlamak da kolay değil.

Bu sefer farklı bir şey denedik, ve sadece yazmak yerine biz de farklı bir üretme eylemine geçerek bu soruya Yaratıcılık Koçu Gizem Şahan ile bir “podcast” üzerinden cevap verelim dedik.

Ne Konuştuk?

Girişimcilik ve Kurum için Üretkenlik
Yaratma ve Üretme Potansiyelini Keşfetmek
Ataleti kırmak ve harekete geçebilmek için ne yapmak lazım?
Hata yapmaktan korkmamak nasıl mümkün?
Para nasıl bir öncelik olmalı?
Üretmek ve Tüketmenin ötesinde “Türetmek” kavramı

Gelecekle ilgili öngörülerde bulunmak keyifli, ancak bir taraftan da insanların daha çok ürettiği, kendi becerileri ile uygun işler yaptıkları, işi angarya değil, üretken enerjilerini en iyi şekilde kullanabildikleri bir alan olarak görmeleri bir bilim-kurgu değil.

Bugün bu şekilde yaşayan ve kendi üretkenliği ile barışık şekilde çalışan bir çok insan ve buna izin veren yeni endüstrilerin oluşumunu görüyorum.

Endüstri 4.0 kavramı bana kalırsa, bir fabrikadaki makinaların nasıl daha iyi otomatize edileceğinden daha çok, üretimin merkezindeki insanın diğer üretim araçlarıyla nasıl farklılaşan ilişkiler kuracağı ile ilgili.

Gelecek heyecanlı yeniliklerle geldi. Reddetmek yerine kabullenmemiz ve tadını çıkaracak değişiklikleri kendi hayatımızda gerçeğe dönüştürebilmemiz dileğiyle.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail Bilgi Paylaştıkça Artar!

 • hergünöğren bireysel kayıt
  Kurucu ortağı olduğum, video öğrenmenin en inovatif hali; şu ana kadar sadece kurumlara açık olan, Pegasus'tan iyzico'ya, e-bebek'den, itelligence'a mutlu 15+ müşterili "öğrenme dizileri" platformu HerGünÖğren artık kişilere de açık.

  Kendini geliştirmek ve "episodic learning" deneyimini yaşamak isteyen herkes, öğrenme dizisini seçerek kayıt olabilir.
 • ait kitap ozan dağdeviren

 • YouTube’a koyduklarımı kaçırma!

 • Eleştirel Düşünce Dost'tur.
  Bu kitabı okuma listene al!
 • Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
 • Kariyer ve geleceğine
  bakış açını değiştir.
  Posta Adresi
  Güvenli. Spamsiz.
 • Tüm Konular…

 • Son Birkaç Tweet!

Yeni Yazıları Kaçırma!

Kariyer ve geleceğine bakış açını değiştir.

Spam yok.
İstediğinde terk et.
Posta Adresi